Notifications
Clear all

DawidGardens Forum

Main Category
Status
Author
Tematy
Forum
Odpowiedzi
Widok
Ostatni Post 
Forum ogrodowe
Posty
Tematy

Odmiany drzewek owocowych

Popularne i plenne odmiany drzewek owocowych, także kolumnowych i karłowych

0
0

Japoński ogród skalny

Do ogrodu skalnego pasują nie tylko tawuły japońskie ale też rozplenice, czy drzewka uformowane na bonsai. Co powinno wyróżniać taki ogród? Znalazłem w książce pani Houbsborne że także stosuje się kamelię sazankę jako urodziwe pnącze.

0
0

Nowoczesne ogrody

Drzewka z koroną szczepioną na wyższym pniu jako solitery bądź alejki drzewne przydomowe.

0
0

Byliny światło i cieniolubne

Niektóre byliny jak funkie wolą cień, miejsca półcieniste rozchodniki okazałe, brunnera wielkolistna i goryczka bezłodygowa, dodam że goryczka i dąbrówka muszą mieć nieco słońca, ale absolutny cień im nie pasuje. 

0
0

Pnącza zapachowe ozdobne typu Lonicera

Popularna odmiana zapachowego pnącza to wiciokrzew - lonicera henriego, browna czy tellmana.

0
0

Formowanie drzew na kule i nie tylko

Cięcie na kule, stożek czy na bonsai wymaga precyzji, skupienia i doświadczenia w branży ogrodniczej.

0
0

Młode sadzonki wymagające okrycia na zimę

Młode rośliny posadzone w gruncie wymagają okrycia bo są wrażliwe, a nawet taki cedr młody a nawet hoho 10 letni dopadł go przymrozek późnowiosenny i okazało się że zmarznął, opowiadał klient na szkółce pokazując zdjęcie tłumacząc.

0
0

Mała diagnoza które podłoże lepsze dla Borówek amerykańskich

Okazuje się po zobaczeniu plantacji klienta który stosował podłoże uniwersalne z westland do owoców co je zastosował też do borówek i wszystkie miały rozmiary chandlera czyli największej borówki owocującej już na początku sierpnia. Powiedział że torf kwaśny obojętnie jaki no ustępuje podłożu z westlanda. 

0
0

Aranżacja, projektowanie, znajomość roślin

Projektowanie i aranżacja roślin do rabat kwietnych, na kompozycje florystyczne ale głównie i zasadniczo na nasadzenia do ogrodów nowoczesnych, rustykalnych czy złotych. Ja osobiście projektuje nasadzenia z roślin, realizuje projekty typowo botaniczne.

0
0

Dobór roślin zimozielonych na żywopłoty

Alternatywa dobra i jedyna na iglaki?, głównie laurowiśnia wschodnia w odm. etna, otto lykuen. (młode sadzonki okrywamy na zimę). 

1
1
 

Sposoby i zamysły jak stworzyć idealny żywopłot

Dominują szpalery z tui, cięte z świerków ale też solidne ekrany grabowe czy może bukowe. Pozwalają nam na chwilę intymności w ogrodach naszych.

0
0

Wiosenne pielęgnacje ogrodowe dotyczące bardziej trawnika

Głównie aeracja i wertykulacja gleby, także usuwamy filc z trawnika. Późno - wiosenny zabieg odnośnie trawnika to jak go dobrze posiać i potem powalcować. Nasiona traw z Barenburga, Herkulesa czy akurat ta jedna którą zaraz wymienię a jest to gazonowa cieniolubna trawa Szmaragd w miejsca cieniolubne i cienioznośne pasuje dobrze sam próbowałem. 

0
0

Jak przyciąć niektóre rośliny i kiedy w różnych sceneriach - wspomniałem o letniej

Te, które kwitną na pędach zeszłorocznych zostawiamy bo inaczej popsujemy kwitnienia na cały rok. Te zaś, co kwitną na pędach tegorocznych np. omżyn czy pnącze - klematis przycinamy. Skoro temat pnączy to powojniki przycinamy, skracamy o połowę wiosną z początkiem kwietnia a integrifolia (odmiana) przycinamy przy ziemi bo to taki delikatny dywan kwitnący z powojnika już latem. 

0
0

Warunki glebowe niektórych roślin wrzosowatych i typowo sukulentów

Byliny typu rojnik, rozchodnik, nie wymagają mocnej, ciężkiej gleby wręcz przeciwnie tolerują przeciętne suche gleby. Stanowisko słoneczne. Rośliny wrzosowate jak pieris japoński czy poprostu wrzosiec, azalia, różanecznik potrzebują już podłoża kwaśnego. Mają specjalne wymogi - PH około 4,5. 

0
0

Dobry kompost ogrodowy

To taki, który spulchni glebę i jako organiczny produkt zasili ziemię składnikami odżywczymi by np. taka malina Polana dała obfity plon, podałem tylko przykład. 

0
0

Najlepsze według mnie odmiany truskawek

Rumba, Honeyo, Dukat, Polka.

0
0

Porady - nasadzenie ogrodowe, rabaty bylinowe, żywopłot, przeznaczenie miejsca na trawnik

Usługa doradzenia Państwu odnośnie wymienionego tytułu wątku.

0
0

Dobrze podlana roślina w całym sezonie odwdzięcza się nam

Nikt raczej nie wątpi, by dobrze pielęgnowana roślina w całym sezonie odwdzięczy się kwitnieniem i owocowaniem gdy jest to drzewko owocowe np grusza japońska chojuro. 

0
0

Oprysk drzewek, preparaty na ćmę bukszpanową, pozbycie się mchu z trawnika

Podany tytuł uzmysławia nam, już na w lutym zanim pąki się rozwiną powinniśmy zacząć, jeżeli chodzi o ćmę teraz bukszpanową to deciz i mospilan działały dobrze, trochę oleju i czegoś kwaśnego potrzeć pędy bukszpanu no jeśli jest mniejszy też zdaje egzamin. A na trawnik z mchem zastosować preparaty zawierające żelazo. 

0
0

Przepiękne florystyczne kompozycje kwiatowe wiosenne

Dodam tylko tutaj, że także piękne są z roślin cebulowych albo kompozycje wiszące co prawda jednoroczne no ale sunwitalia, surfinia, pelargonia oczywiście czy stokrotki afrykańskie, niektóre z nich jako sadzonki też potrafią dodać piękna w letnie dni a może jeszcze wcześniej wiosną. 

0
0
Forum Budowlane
Posty
Tematy

Share:

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.